Добијте инстант понуда
Leave Your Message
01020304

R&D и производство

Посветеност на исклучителни
Иновации и квалитет

предности 5гр

Предности

Нашиот тим за истражување и развој соработува со познати домашни научно-истражувачки институти, опремен е со сертифицирана ЕМС електромагнетна компатибилност и тест лабораторија за заштита од гром при развој и тестирање на производи. Различни експериментални центри, тест комори итн. ја симулираат секоја можна средина за тестирање на нашите производи и обезбедуваат сигурност на внатрешните, анти-пречки и отпорни на пренапони итн. перформанси на секој производ.

поддршка9yf

Поддршка

Со седиште во главниот град Пекинг, нашите високи инженери сочинуваат 60% од тимот за истражување и развој, а персоналот за истражување и развој повеќе од 40% од вкупниот број вработени. За 20 години добивме голем број патенти и независни права на интелектуална сопственост. Со активна стратегија за иновации, се посветуваме на развивање решенија отпорни на експлозија кои ги исполнуваат повисоките безбедносни барања со цел да создадеме повеќе додадени вредности за клиентите.

patentnbd

Патент

Квалификациите сведочат за силата, честа сведочи за сјајот! Палетата на Beijing Pinghe содржи уреди со германска TUV Rheinland сертификат за функционална безбедност (SIL3), одобренија ATEX, одобренија IECEx, Задолжителен сертификат за Кина за производи отпорни на експлозија, Сертификација на кинеското класифицирано друштво, CE, FCC и други домашни и странски авторитативни сертификати. Од 2021 година, на Пекинг Пинге му беа доделени повеќе од 150 сертификати.

about_ssfkm

Продуктивност

Производната база на Пекинг Пинг усвојува напредна автоматизација и дигитална опрема за изградба на високоинтелигентни и меѓусебно поврзани производствени погони.
Интегрирани се и применети повеќе меѓународни водечки софтверски системи за планирање и управување со ресурси, кои реализираат пооптимална дигитална симулација, поефикасна соработка на повеќе нивоа, флексибилни алгоритми за прецизна проверка на квалитетот, PLM маркетинг прогнози, систем за споделување и повторна употреба на знаење, механизам за спречување проблеми.

ЗА НАС

профил на компанијата

Како врвен бренд препознаен од индустријата, Пекинг Пинг е главно фокусиран на производство и продажба на истражување и развој во областа на индустриската контрола, поседува една голема интелигентна производствена база. Производите се со широк опсег што се користат во воздушната петрохемиска, металуршка енергија, енергија и заштита на животната средина, бродоградба и биомедицинска индустрија. Досега, повеќе од 5 милиони парчиња работат стабилно на домашниот и на странските пазари, нашиот одличен квалитет и извонредна услуга се високо препознаени и пофалени од огромен број партнери.
Прочитај повеќе
 • 2004 година
  Основана во јануари 2004 година
 • 80
  80 милиони CNY
 • 1
  една голема интелигентна производствена база
 • 5
  5 милиони парчиња

производиистакнати производи

010203040506070809101112

испрати барање

За прашања за нашите производи или ценовник, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и ќе стапиме во контакт во рок од 24 часа.

ИСПРАТЕТЕ ПРАШАЊЕ

Почести на компанијатаСЕРТИФИКАТ

3C-111q
3C-2261
3C-3l55
3C-4l63
3C-5 масло
3C-66гр
SIL (3)hm5
отпорен на експлозија (1)azz
отпорен на експлозија (2)x3u
отпорен на експлозија (3)opb
отпорен на експлозија (4)70к
Сертификат за авторски права на софтверот421
Сертификат за авторски права на софтверот42122
Сертификат за авторски права на софтверот (3)gsw
Сертификат за патент (1)cxy
Сертификат за патент (2)h3g
Сертификат за патент (3) pa6
Сертификат за патент (4) n09
010203040506070809101112131415161718

Глобална соработкаГЛОБАЛЕН ПАЗАР НА ПРОДАЖБА

Производите се извезени во над 40 земји и региони во странство.
6579a7bl1j
партнер (1)37z
партнер (2) uwf
партнер (3)85в
партнер (4)8s2
партнер (5)cdf
партнер (6)6до
партнер (8)a2k
партнер (9)nw3
партнер (11) ph0
партнер (12)ак4
содружник (13)пр
партнер (14)cwa
партнер (16) 3wf
(17)некој партнер
партнер (18)i3a
партнер (19)hqk
010203040506070809101112131415161718